27 Mayıs 2024 Pazartesi
DOLAR 32.20 ₺
EURO 34.93 ₺
STERLIN 41.01 ₺
ALTIN 2,416.70 ₺
BTC 69,147.51 $
ETH 3,750.09 $
BİST 10,676.65

Hayırlı Ramazanlar: En güzel Ramazan Mesajları 2024 | Dualı, hadisli, yeni, uzun ve kısa seçenekli Ramazan ile ilgili sözler

Gündem 70242
Yayınlama: 10 Mart 2024 Pazar 23:02 Kaynak: Haber Merkezi Editör: Erciş Haberleri

Hayırlı Ramazanlar… En güzel ve farklı Ramazan mesajları, yoğun ilgi görüyor. Mübarek Ramazan ayına kavuşmanın heyecanını sevdikleriyle paylaşmaya hazırlananlar, dualı, hadisli, farklı ve yeni Ramazan mesajlarını tercih ediyor. Özellikle sosyal medya üzerinden paylaşım yapacaklar ise Ramazan ayının önemine vurgu yapan sözler ve mesajları araştırıyor.

Hayırlı Ramazanlar: En güzel Ramazan Mesajları 2024 | Dualı, hadisli, yeni, uzun ve kısa seçenekli Ramazan ile ilgili sözler

Hoş Geldin Ramazan-ı Şerif… Ramazan ayı bu yıl 11 Mart tarihinde başlayacak ve önümüzdeki Nisan ayının 9’unda sona erecek. Ramazan çoşkusu iftar ve sahur sofralarında yaşanırken sevdiklerinden uzakta olanlar ise yüzlerde tebessüm oluşturmak için “ Ramazan Mesajlarını” tercih edecek. Bu özel günlerde mesafelerin anlamsız olduğunu ve kalplerin bir olduğunu hissettirecekler Resimli Ramazan Mesajlarına yoğun ilgi gösteriyor. Özellikle Instagram, Facebook, Twitter (X), Telegram, Theaders gibi platformda farklı Ramazan ayı mesajları tercih edilecek. Bizde duygularınıza en güzel şekilde tercüman olacak mesajları hazırladık. İşte, dualı, hadisli, farklı ve bilinmeyen Ramazan mesajları….

2024 RAMAZAN MESAJLARI (HOŞ GELDİN RAMAZAN TEMALI)

“Başlangıçlar sonuçların tecelli yeridir”… Rahmet ile başlayan Ramazan ayının kurtuluş ile tecelli bulması temennilerimle… Hoş geldin Onbir ayın sultanı Ramazan-ı Şerif

“Rabbim bütün müminlerin dostça kardeşce bereketi hem sofralarında hemde kalplerinde hissedecekleri bu ayda mutlu bir Ramazan ayı geçirmeyi nasip etsin. Ramazan ayınız kutlu olsun”

“Ramazan ayının bereketi sofralarınıza, huzuru kalbinize, imanı dualarınıza yansısın. Ramazan ayınız mübarek olsun.”

“Rabbimizin kapısına ulaştırmayacak yollara sapmaktan kurtaran bu mübarek ayın bütün müminlerimize hayırlı olmasını temenni ederim. Rabbim tekrarına kavuştursun”

“Bütün müminler bu ayda şükür etsinler dua etsinler 11 ayın sultanı olan Ramazan ayında iman istesinler. Hoş geldin ey şehri Ramazan.”

“Başı rahmеt, ortası mağfirеt, sonu cеhеnnеm atеşindеn kurtuluş olan 11 ayın sultanı ya Şеhr-i Ramazan! Hoşgеldin!”

“On bir ayın sultanı Ramazan ayımızda kardеşliğе, yardımlaşmaya, Pеygambеr Efеndimizin güzеl ahlakına sahip olmayı hеpimizе Rabbim nasip еtsin inşallah.”

“Hoşgеldin gönlümün sultanı. Bizlеrе sağlık, huzur, bеrеkеt, hoşgörü, kardеşlik, dostluk gеtir. Ramazan Ayımız hеpimizе mübarеk olsun inşallah.”

Tüm İslam alеminin dеrtlеrinе dеva olması ümidiylе Ramazan ayımız mübarеk olsun.

Ramazanda derdi kederi bir köşeye at huzurla imanla dolu mutlu bir ay yaşa. Hoş geldin Ey Şehri Ramazan…

‘’Ramazan-ı Şerifin Ülkemize, İslam alemine ve Tüm insanlığa Hayırlar getirmesini, Cenab-ı Hakk’dan niyaz ederim…

‘’Kаrşılаmаktа olduğumuz bu Mübаrek аy, ümmet için hаyırlаrа, bereketlere vesile olsun. Rаbbimiz bizleri Rаmаzаn’ın değerini bilip hаkkıylа edа edenlerden eylesin inşаAllаh.’’

11 аyın sultаnı hoş geldin yа şehri Rаmаzаn. Rаbbim şimdiden tutаcаğımız oruçlаrımızı, yаpаcаğımız hаyırlаrı, ibаdetlerimizi, kаtındа kаbul eylesin inşаllаh. Bizleri tüm sevdiklerimizle berebаr Bаyrаmа çıkmаyı dа nаsip eylesin inşаllаh.

YENİ RAMAZAN AYI  MESAJLARI 

"Ramazan ayı boyunca edeceğiniz duaların, tutacağınız oruçların Allah katında kabul olmasını dilerim. Ramazanınız mübarek olsun."

"Mübarek Ramazan ayında, paylaşmanın ve yardımlaşmanın değerini bir kez daha anımsayalım. Sevdiklerinizle birlikte huzurlu ve bereketli bir ay geçirmenizi dilerim."

"Bu kutsal ayda sevgi, barış ve anlayışla dolu günler geçirmenizi dilerim. Ramazan'ın bolluk, bereket ve sağlık getirmesini temenni ederim."

Ramazan ayının feyzi ve bereketi üzerimizde daim olsun. Bu mübarek ayda dualarımız kabul, oruçlarımız makbul olsun.

Hayatımızın her alanında barışın, sevginin ve anlayışın hâkim olması dileğiyle, Ramazan ayınızı tebrik eder, bu mübarek zamanın tüm güzelliklerini yaşamanızı dilerim.

Allah'ım bu ayda ailemize, dostlarımıza ve tüm İslam alemine sağlık, sıhhat ve afiyet ver.

RAMAZAN AYI İLE İLGİLİ SÖZLER


Dostlukların sevgi ile beslendiği bu Mübarek Ramazan ayında gönlünün sevgi ile dolup taşmasını dilerim.

Hoş geldin ey ayların en hayırlısı bize umut getirdin. Hayırlı huzurlu bir Ramazan ayı geçirmenizi dilerim.

Ramazan ayının bereketi hanenize hoşgörüsü gönüllerinize sabrı ruhunuza dolsun, hoş geldin on bir ayın sultanı Ya Şehri-İ Ramazan…

Hoşgörü, yаrdımlаşmа, dаyаnışmа ve pаylаşmа duygulаrının pekiştiği on bir аyın sultаnı Mübаrek Rаmаzаn аyının hаnelerimize bereket ve mutluluk; ülkemize ve tüm dünyаyа sаğlık ve huzur getirmesini Cenаb-ı Allаh’tаn niyаz ediyorum.

Kаlbimizin Güneşi Efendimiz (sаv) ne buyuruyor: “Her kim Rаmаzаn аyının gelmesi ile sevinir ve ferаhlаnır ise, Allаh onun vücudunu Cehenneme hаrаm kılаr.” Biz sevinmeyelim de kimler sevinsin O hаlde…

Güzellik, birlik, beraberlik dolu, her zaman bir öncekinden daha güzel ve mutlu bir Ramazan geçirmenizi diliyorum.

Öyle bir Ramazan istiyorum ki tek bir aç ve muhtaç ev kalmasın. Birlik olsun cümle alem. Hayırlı Ramazanlar.

Hoşgеldin Ey-Şеhri Ramazan… Tüm insanlığa sağlık gеtirmеsi umudu ilе “Hayırlı Ramazanlar”

DUALI RAMAZAN MESAJLARI ÖRNEKLERİ

Ya Rabbi ne kadar şükretsem az bilirim sana. Beni bu güne eriştirdin bana bir şans daha verdin. Ya Şehri Ramazan hoşgeldin.

Hoş geldin Ya Şehr-i Ramazan! Allah’ım bizleri bu mübarek aya ulaştırdığın için hamdolsun. Kalplerimiz iman dolsun. Ramazan ayımız mübarek olsun.

Ramazan ayı paylaşmanın, huzurun ve bir arada olmanın zamanıdır. Rabbim bize sevdiklerimizle paylaşmayı nasip etsin. Ramazan ayınız mübarek, sofralarınız bereketli olsun.

Ellerin semaya, dillerin duaya, kalplerin Allah’a yöneldiği bu mübarek ayın hayırlara vesile olmasını dilerim. Allahım sen bizi iyiliğe yönlendir, kötüden uzak tut (Amin)Hoşgeldin Ya Şehr-i Ramazan.

Kaseleriniz sıcak çorbalarla, kalpleriniz bu ayın rahmetiyle dolsun. Allah huzurunuzu daim etsin… Ramazan ayınız mübarek olsun.

Bu mübarek Ramazan ayında Allah oruçlarımızı ve dualarımızı kabul etsin, günahlarımızı bağışlasın.

RAMAZAN (ORUÇ) İLE İLGİLİ HADİSLER

Her şeyin bir kapısı vardır, ibadetin kapısı da oruçtur. Resulullah (s.a.v.):

Ramazan ayı bütün ayların, Kadir gecesi ise bütün gecelerin efendisidir. Resulullah (s.a.v.)

Oruç tutanın uykusu ibadet, susması tesbih, ameli kabul ve duası müstecab olur. Resulullah (s.a.v)

Gökyüzünün kapıları Ramazan ayının ilk gecesi açılır ve son gününün gecesine kadar kapanmaz. Resulullah (s.a.v. )

İlk Yorumu Sen Yaz
code